Remus Bejenaru er daglig leder og gründer av Lågen Bakeri og Konditori i Kongsberg.

Priset for god service

Lågen Bakeri og Konditori er kåret til Årets servicebedrift 2025 i Kongsberg.

Publisert Sist oppdatert

Serviceprisen er en lokal pris som Kongsberg Næringsforum, Universitetet i Sørøst-Norge og Laagendalsposten står bak. Med noen få unntak har prisen blitt delt ut årlig siden 2013. 

Årets utdeling har det vært ekstra mye engasjement rundt. Hele 365 kandidater ble foreslått som vinner av årets servicepris, og fem av dem ble valgt ut som finalister. 

– Noe vi brenner for

Vinneren ble kåret gjennom en avstemning, der det kom inn over 1200 stemmer totalt. Lågen Bakeri og Konditori fikk et klart flertall av stemmene, og på Kongsbergkonferansen 6. november ble bakeriet utropt til Årets servicebedrift 2025. Prisen ble mottatt av eier og daglig leder Remus Bejenaru, som etablerte Lågen Bakeri og Konditori i Kongsberg for bare to og et halvt år siden. 

– Vi er utrolig stolte og takknemlige. Denne prisen betyr ekstra mye for oss, fordi den handler om noe vi brenner for: Å møte hver eneste kunde med et smil, god service og ekte omtanke, skriver Bejenaru på Instagram.

Overlegent best

I juryens begrunnelse legges det vekt på at vinneren er en bedrift som tar samfunnsansvar og gjør Kongsberg til en mer attraktiv by:

«Årets vinner av Serviceprisen er en virksomhet som tar samfunnsansvar og bidrar til at Kongsberg blir en mer attraktiv by å bo i og besøke. For å kunne levere god servicekvalitet må man ha serviceinnstilte ansatte og evne til å utvikle produkter som tilfredsstiller kundenes behov. Dette er noe som kjennetegner vinneren av Serviceprisen 2025.

Resultatene viser en vinner som skårer overlegent best på alle områder vi måler i avstemmingen. I begrunnelsene som ble gitt fra de som har vært inne og stemt heter det blant annet at «kandidaten yter utrolig god service og tilbyr knall bakervarer. Samtidig gir de matposer til de som er vanskeligstilte».

Flotte premier

I tillegg til heder og ære får Lågen Bakeri og Konditori flere premier fra arrangørene: En kompetansepakke fra Universitetet i Sørøst-Norge, 10.000 kroner til sosiale tiltak i bedriften fra Kongsberg Næringsforening og en annonsepakke til en verdi av 100.000 kroner fra Laagendalsposten. 

Powered by Labrador CMS