Marios Papadopoulos fra Hellas (f.v.), Remy Corbet fra Norge og Antonio Carlos Henriques fra Brasil satt i ekspertjuryen under verdensmesterskapet for konditorer på iba-messen i Düsseldorf.

Her er Remy med på å kåre verdens beste konditorer

Sør-Korea gikk til topps i iba.UIBC.Cup for konditorer 2025, der Norge var representert med Remy Corbet i juryen.

Publisert

In Seok Kim og Kyung Joo Jang fra Sør-Korea vant gullet i iba.UIBC.Cup for konditorer 2025. Det koreanske laget vant også prisen for beste i showpiece. Tyskland kom på andreplass og Mexico på tredje. I tillegg deltok et lag fra Albania og et lag fra Vietnam. Det albanske laget fikk juryens kreativitetspris.

Vinnerne: In Seok Kim og Kyung Joo Jang fra Sør-Korea vant både gullet og prisen for beste showpiece.

Under premieseremonien var juryformann René Klinkmüller nøye med å understreke at alle deltakerne er vinnere uavhengig av hvilken plassering de fikk.

– Alle dere som har deltatt i denne konkurransen har vært nødt til å mestre utfordringer som har gjort dere enda dyktigere i faget. Dette vil være en stor fordel for dere, både i jobbsammenheng og om dere vil konkurrere mer senere, sa han.

iba.UIBC.Cup for konditorer 2025 ble avsluttet med en premieseremoni torsdag 22. mai.

Klinkmüller hadde med seg Marios Papadopoulos fra Hellas, Antonio Carlos Henriques fra Brasil og altså, Remy Corbet fra Norge, til å evaluere lagenes produkter. Temaet var kunst, og hvert lag måtte levere en showpiece og en matchende, glasert kake med minst tre ubakte fyll. Videre skulle de produsere tre ulike petit fours, tre ulike praliner og to modellerte figurer. Sist, men ikke minst, skulle de produsere ti identiske bakverk inspirert av temaet. Alle ingredienser måtte være spiselige og all dekor måtte lages på stedet. 

Juryen i aksjon: Marios Papadopoulos (f.v.), René Klinkmüller og Remy Corbet veier og smaker på produktene.
Powered by Labrador CMS