
Eyde Konditori har fått ny eier
Fra 1. oktober 2025 er Eyde Konditori en del av Aasmundsens Bakeri AS. Overdragelsen innebærer at det tradisjonsrike konditoriet i Storgata på Rjukan får ny eier, men samtidig viderefører både ansatte, produkter og drift.
– Vi er glade for å få på plass denne løsningen. Dette blir bra for Rjukan, sier Torbjørn Vågsland til Rjukan Arbeiderblad.
Vågsland har drevet Eyde Konditori siden 2010, og har selv jobbet i lokalene siden 1997, først som konditor under tidligere eiere Egil Skårdal og Steinar Bergsland.
Aasmundsen vil satse på Rjukan
Daglig leder i Aasmundsens Bakeri AS, May Kristin Slaaen, lover at kundene fortsatt vil møte de samme medarbeiderne og de kjente produktene, samtidig som selskapet vil utvikle tilbudet videre.
– Vi deler samme lidenskap for godt håndverk og gode råvarer. Vi gleder oss til å bygge videre på det solide fundamentet som er lagt, sier hun til avisen.
Aasmundsens Bakeri har fra før seks utsalg i Telemark. Bakeriet er en del av kjeden Nærbakst.
Eyde-navnet forsvinner
Når overdragelsen trer i kraft, vil Eyde Konditori bytte navn til Aasmundsen Bakeri. Den daglige driften fortsetter i de samme lokalene på Rjukan.
– For kundene betyr dette at de vil møte de samme dyktige medarbeiderne og finne sine favoritter i hyllene. I tillegg vil vi satse på brød, kaker, ferske bakervarer og catering, sier Slaaen.
Samtidig fortsetter Mathuset Eyde AS sin virksomhet i Casino-lokalene i næringsparken, med kantinedrift, selskaper, catering og eventvirksomhet.