Disse skal delta på årets på Baker & Konditor Campus
14 motiverte skoleelever fra store deler av landet er klare for Baker & Konditor Campus i juni.
Campusen i regi av BKLF retter seg mot elever som har søkt Vg2 baker- og konditorfag, og invitasjonen sendes i disse dager ut til skoler med restaurant- og matfag.
Baker & Konditor Campus ble arrangert for første gang i fjor, med svært gode tilbakemeldinger. Konseptet er inspirert av Kokke-Campus, som har vært en suksess over flere år, og arrangementene gjennomføres nå parallelt med enkelte felles aktiviteter.
Deltakerne får en unik kombinasjon av teori og praksis, med undervisning både i klasserom, bakeri og konditori. Programmet tar utgangspunkt i læreplanen for Vg2, og gjennomføres i samarbeid med blant annet Baker- og konditorlandslaget, bransjeorganisasjoner og leverandører.
Blant årets høydepunkter er en heldags masterclass med landslaget, samt faglige temaer som spenner fra «korn til brød» til sjokolade, kaffe og laminerte deiger.
Dette er årets deltakere
| Deltager - Navn | Skole VG1 |
| Thea Nærum Torsvik | Tangen Videregående Skole |
| Madelene Larsen | Sam Eyde vgs |
| Oda Johanne Havheim Melsæther | Åssiden videregående skole |
| Ingvild Vik Holta | Karmsund vgs |
| Gustav Kvalsvik Aasland | Karmsund vgs |
| Helene Nyhaug | Hjalmar Johansen vgs |
| Liliia Semenkovych | Steinkjer VGS |
| Sander Halse Foosnæs | Ole Vig Videregående Skole |
| Kateryna Nabojcenko | Melhus videregående skole |
| Rose Marie Holme | Levanger vgs |
| Karin Johanna Oskarsdatter Risberg | Ole Vig vidregående |
| Vilde Elise Nordnes | Voss vidergåande skole |
| Robin Aadland-Rasmussen | Sandsli Vgs |
| Frøya Veslemøy Vestli | Nannestad VGS |