Bakeri som pilot for betalingsløsning

Rosenborg Bakeri har sammen med Tusenfryd vært pilotbedrift i løsningen Mobile Pay som har lansert en ny betalingsløsning, spesielt rettet mot småbedrifter.

Publisert Sist oppdatert

Vi har hatt en spennende pilotperiode, med blant annet Tusenfryd og Rosenborg Bakeri.

Med MobilePays nye tjeneste kan bedrifter motta betaling for varer og tjenester via mobilen. Dermed har DNBs Vipps-tjeneste fått en utfordrer. Kunden betaler med et swipe og pengene overføres til bedriftens kontonummer, uansett bank, skriver Mobile Pay i en pressemelding.

– MyShop har et stort potensial, ikke minst blant små- og mellomstore bedrifter. De kan nå benytte mobiltelefonen som betalingsterminal. MyShop blir dermed et attraktivt alternativ til kort og kan bidra til å redusere kontantbruk, sier Knut Anders Wangen, leder for MobilePay i Norge.

Betaling skal bli enklere for små- og mellomstore bedrifter

– Lanserings-kampanjen er en kampanje bestående av hovedsakelig radio og filmer. Vi har hatt en spennende pilotperiode, med blant annet Tusenfryd og Rosenborg Bakeri.  Det har vært viktig for oss å dokumentere deres erfaringer, samt å lage demofilmer for å beskrive produktet, sier Kine Bergseth, Markedssjef til Kampanje.com.

Swipe for å betale

MyShop består av en portal som gir tilgang til administrasjon og fullstendig oversikt over betalinger. Bedriften kan også laste ned appen som inneholder forskjellige funksjonaliteter.

– Enkel oversikt over innkommende betalinger

– Automatisk daglig overførsel til kontonummer i selvvalgt bank

– 5-sifret MobilePay-nummer. Ingen begrensning på antall

– MyShop tar hensyn til ulike behov i kjøpsøyeblikket

– Bedriften kan skrive inn beløpet i MyShop-appen, kunden holder sin mobiltelefon mot selgers og swiper for å godkjenne betalingen

– Kunden kan også betale til et 5-sifret nummer

– Kunden kan via geolokasjon i MobilePay-appen betale til butikker i nærheten. Klikk på butikk, skriv inn beløp og swip

 

– MobilePay fortsetter å utfordre godt etablerte betalingsløsninger og med gode erfaringer fra Danmark tror vi at løsningen vil bli godt tatt imot hos bedriftene. I tillegg gir vi alle bedrifter mulighet til å få løsningen gratis ut året.», sier Knut Anders Wangen.

 

 

 

 

Powered by Labrador CMS