Daglig leder i Kanelsnurren, Eigil Almenning, forteller om en krevende periode med åpning av tre butikker på tre uker.

Åpner tre nye på tre uker

Bakerikjeden fortsetter ekspansjonen og åpner tre nye butikker på tre uker. Det setter store krav til hele organisasjonen.

Publisert Sist oppdatert
Kanelsnurren åpnet på Kilden i Stavanger 2. mai.

Det er travle dager på kjedekontoret til Kanelsnurren med nyåpninger.

2. mai åpnet de ny Kanelsnurren på Kilden i Stavanger. 8. mai åpner de på Bekkestua og 15. mai åpner de på Liertoppen. Det er ikke hverdags at en bakerikjede åpner tre nye utsalg på tre uker.

Hektisk

Daglig leder i Kanelsnurren, Eigil Almenning, har i likhet med resten av staben, hatt hektiske dager med både rekruttering, opplæring og bygging av butikker den siste tiden.

 – Ja, dette krever mye og jeg vet ikke om jeg vil anbefale å åpne en butikk i uka tre uker på rad. Det er ikke sikkert vi gjør det selv flere ganger heller, sier Eigil Almenning og ler.

Kanelsnurrens daglige leder forteller at det egentlig er litt tilfeldig at det ble tre veldig tette åpninger. Kjeden har jobbet for at de tre nye butikkene skulle åpne før sommeren og så klaffet det slik at de nærmest ble ferdig samtidig.

Har ansatt 25 nye

Til sammen er det nå på plass 25 ansatte i de tre utsalgene. Det skal ikke bakes på disse utsalgene. Kilden får sine varer fra Kanelsnurrens bakeri i Stavanger mens Brødbakerne på Gjelleråsen (som er kjøpt opp av Kanelsnurren) leverer varene til Bekkestua og Liertoppen.

Etter disse tre åpningene har kjeden 32 utsalg, 13 på Østlandet, 17 i Stavanger og 11 i Bergen.

Og flere skal det bli.

– Ja, vi fortsetter å satse. Vi ser store muligheter på Østlandet og mye av veksten fremover vil skje der. Vi har allerede signert en leieavtale med Norgesgruppen og skal etablere oss sammen med Meny i Holmenkollen ved gressbanen i høst. I tillegg jobber vi med flere andre lokasjoner på Østlandet, sier Eigil Almenning.

Kanelsnurren etablerer seg også i Egersund. Forventet åpning er januar-februar 2026.

Det er hektisk innspurt på Bekkestua før åpning 8. mai.
Powered by Labrador CMS