Sjøsiden Cafè AS havnet akkurat på riktig side av streken
Sjøsiden Cafè AS i Hemnes kommune har offentliggjort sine regnskapstall for i fjor.
Bedriftens driftsinntekter er i overkant av 5,6 millioner kroner i 2025, en nedgang på 4,2 prosent fra 2024.
Driftsresultatet krymper også med 87.000 kroner, og ender på 8000 kroner. Resultatet før skatt er 15.000 kroner.
Slik er marginen
Med en driftsmargin på 0,1 prosent har Sjøsiden Cafè redusert marginen fra 1,6 prosent i 2024.
Til sammenligning ligger snittlønnsomheten i norske bedrifter på 13,3 prosent, ifølge ferske tall fra SSB. I industrisektoren er tilsvarende gjennomsnittet 5,5 prosent.
Fakta om Sjøsiden Cafè
Styreleder og daglig leder er Asgeir Molden (60). Aksjene eies i sin helhet av Vako Holding AS. Det ble ikke tatt ut utbytte i fjor.
Firmaet er oppført med eiendeler til en verdi av 2.821.000 kroner. Av dette er 2.326.000 kroner gjeld, mens egenkapitalen er 494.000 kroner.
Det gir en såkalt egenkapitalandel på 17,5 prosent.
Slik har denne andelen vært de siste årene:
Bransjeoversikten
Sjøsiden Cafè har den 8. høyeste omsetningen i Nordland i sin spesifikke bransje.
Det finnes tolv selskaper i samme bransje i Nordland.
Oversikten under viser topplisten i den aktuelle bransjen, sortert etter driftsinntekter.
Opplysningene er hentet fra sist registrerte regnskap, og vil fortløpende kunne endre seg etter hvert som nye tall kommer inn. Det betyr at listen også viser bedrifter som ennå ikke har fått godkjent 2025-tallene.
Listene tar utgangspunkt i bedrifter som er registrert med hovedkontor i Nordland. Det betyr at underavdelinger og filialer ikke vil dukke opp.
Bedriften er også nummer 232 på landstoppen. Omsetning: 5.614.000
Driftsresultat: +0,1%