Omsetningen til Romsøe Produksjon har ikke vært høyere enn i 2025
Ingen år har vært bedre målt i inntekter. I fjor satte Romsøe Produksjon AS i Stavanger kommune rekord i omsetning, viser de ferske regnskapstallene.
Dette var resultat til Romsøe Produksjon AS i Stavanger kommune i fjor, ifølge regnskapet.
Virksomhetens driftsinntekter øker med syv prosent og beløper seg i 2025 rundt regnet 17,5 millioner kroner. Aldri før har firmaet hatt så høye driftsinntekter.
Driftsresultatet gikk fra rundt 100.000 kroner i pluss til om lag 200.000 kroner i underskudd. Resultatet før skatt stiger derimot og er nå omkring 850.000 kroner.
Nesten aldri vært mindre lønnsom
Driftsmarginen blir negativ med minus 1,1 prosent på grunn av underskuddet, og dette er under nivået på 0,6 prosent i 2024.
Romsøe Produksjon tilhører offisielt bransjen «produksjon av brød og ferske konditorvarer».
Marginsnittet for bransjen i Rogaland fylke var i 2024 på 3,1 prosent, basert på Bedriftsrobotens analyse av 23 bedrifter.
Hittil i år ligger gjennomsnittet på fire prosent, basert på regnskap fra 24 firmaer.
Ifølge de nyeste tallene fra SSB ligger snittlønnsomheten i norske bedrifter på 13,3 prosent. Tilsvarende gjennomsnittet for industrisektoren ligger på 5,5 prosent.
Fakta om Romsøe Produksjon
Romsøe Produksjon ble opprettet i 1994.
Det ble ikke tatt ut utbytte i fjor.
Virksomheten har eiendeler verdt 14.124.000 kroner. Av dette er 7.818.000 kroner gjeld, og 6.306.000 kroner egenkapital.
Det gir en såkalt egenkapitalandel på 44,6 prosent.
Slik har denne andelen vært de siste årene:
Bransjeoversikten
Målt etter driftsinntekter er Romsøe Produksjon den 2. største bedriften innen sin spesifikke bransje i Stavanger kommune.
Bedriften er også nummer syv i Rogaland fylke, og den 113. største på landsbasis. Det finnes syv selskaper i samme bransje i Stavanger.
Oversikten under viser topplisten i den aktuelle bransjen, sortert etter driftsinntekter.
Omsetning: 17.571.000
Driftsresultat: -1,1%