Eierne av Soulcake AS feirer rekordstort utbytte
Dette var resultat til Soulcake AS i Oslo kommune i fjor, ifølge regnskapet.
| Driftsinntekter | Driftsresultat | Resultat før skatt 2025 | 78.735.000 | 3.453.000 | 3.324.000
Bedriftens driftsinntekter er omkring 78,5 millioner kroner i 2025.
Resultatet før skatt er i overkant av 3,3 millioner kroner.
Godt under bransjesnittet
Offisielt tilhører Soulcake bransjen «produksjon av brød og ferske konditorvarer».
Bedriftsrobotens analyse av 40 bedrifter viser at gjennomsnittsmarginen for bransjen i Oslo fylke i 2024 var 9,2 prosent.
Til sammenligning viser de siste SSB-tallene en snittlønnsomhet på 13,3 prosent for norske bedrifter. Tilsvarende gjennomsnittet for industrisektoren ligger på 5,5 prosent.
Høyeste utbytte noensinne
Sunniva Thorisdottir (29) er styreleder i selskapet, mens Dragos-Ionut Bucataru (32) har rollen som daglig leder. Soulcake Holding AS eier samtlige aksjer. Siste år hentet den eneste aksjonæren ut et utbytte på tre millioner kroner, ifølge regnskapet.
Det er fem år siden utbyttet var like høyt.
Virksomheten har eiendeler verdt 15.828.000 kroner. Av dette er 14.856.000 kroner gjeld, og 972.000 kroner egenkapital.
Det gir en såkalt egenkapitalandel på 6,1 prosent.
Slik har denne andelen vært de siste årene:
Bransjeoversikten
Målt etter driftsinntekter er Soulcake den 12. største bedriften innen sin spesifikke bransje i Oslo kommune.
Bedriften er også nummer tolv i Oslo fylke, og den 28. største på landsbasis. Det finnes 56 selskaper i samme bransje i Oslo.
Oversikten under viser topplisten i den aktuelle bransjen, sortert etter driftsinntekter.
Omsetning: 78.735.000
Driftsresultat: +4,4%